Informace

HLAVNÍ VÝHODY RAZÍTEK MODICO

Revoluční systém bez rotačního mechanismu

Razítko vzniká díky osvícení mikroporézní gumy (štočku) pomocí osvitu. Inkoustový polštářek u Modica je umístěn pod štočkem (speciální mikroporézní gumou), který na neosvícených místech propouští barvu (princip sítotisku). Při otisku razítka prochází inkoust skrze neosvícená místa. Nové Modico lze vyrobit ve 3 minutách. Konečný otisk je ostrý jako břitva! Nabízí možnost rozlišení až 600 DPI. Grafika, polotóny, fotografie, jemné linky, písmo ve velikosti 4,5 bodů jsou precizně reprodukovány.

 • Vyjimečný design a kvalita zpracování

  Vyjimečný design a kvalita zpracování

 • 7 let záruky proti zaschnutí razítkovací barvy

  7 let záruky proti zaschnutí razítkovací barvy

 • Dlouhá životnost – až 20.000 otisků s jedním inkoustový polštářkem

  Dlouhá životnost – až 20.000 otisků s jedním inkoustový polštářkem

 • Excelentní kvalita otisku – stínuje, tiskne slabé linky a reprodukuje fotografie

  Excelentní kvalita otisku – stínuje, tiskne slabé linky a reprodukuje fotografie

Certifikovaný inkoust

Pro ověření pravosti dokumentů

S razítkovací barvou modico můžete verifikovat své dokumenty dle DIN ISO 14145–2. (notářské úřady, diplomy a jiné důležité tiskoviny). Jedná se o olejový pigmentový inkoust, který se velice rychle vsakuje do podkladového materiálu, čímž se stává okamžitě otěru vzdorný. Modico nabízí širokou škálu barevných odstínů inkoustů – černý, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditelný inkoust).

 • Odolný proti slunečnímu záření (nebledne)
 • Nesmazatelný
 • Voděodolný
 • Odolný proti působní chemikálií (etanolu, čpavku, kyselině solné)
 • 7 letá záruka proti zaschnutí inkoustu

Razítkovací barva téměr pro vše.

Předměty, které chcete orazítkovat, mají velice často rozdílnou povrchovou strukturu, což mnohým razítkovacím barvám činí značné problémy. Jistě jste se setkali s problémem, kdy jste běžným kancelářským razítkem potiskli fotografii a otisk se rozmazal nebo byl lehce setřetelný. Společnost Modico našla řešení pro vás – razítka a inkoust na míru pro náročné zákazníky a speciální požadavky (potisk neporézních materiálů, textilu atd.)

Na jaké materiály lze razítkovat?

Kancelářský razítkovací inkoust

Razítkovací kancelářský inkoust modico® je určen pro běžné užití. Je na olejové bázi a velice rychle se vsakuje do podkladového materiálu, čímž se stává okamžitě otěru vzdorným. modico® nabízí širokou škálu barevných odstínů inkoustů – černý, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditelný inkoust). Značkové inkousty modico® jsou používány do všech sérií modico® M-, P-, D- a S- a jsou certifikovány dle DIN ISO 14145–2 jako nesmazatelné pro pravost označených dokumentů. Tento inkoust splňuje veškeré zákonné normy dané pro notářský úřad a verifikaci dokumentů.

Materiály k potisku Barevný papír, polokartón, kartón, katalogy, samolepící štítky, papír o větší gramáži, papírové krabice, recyklovaný papír…

Příklady užití Dokumentace v knihovnách, obálky, dokumenty, jízdenky, etikety (nelakované), formuláře, zadní strana fotografií, prospekty, listiny (verifikace), označení uměleckých děl (sběratelství), archivace.

Inkoust pro potisk textilu

Textilní barva modico® (modico Textilstempelfarbe) Textilní barva modico® byla speciálně vyvinuta pro označování textilií a zanechává nevypratelný otisk na většině tkaných materiálů. Orazítkované materiály mohou být prány mezi 50 – 60 stupni v závislosti na druhu, bez toho aniž by otisk zmizel. Razítkovací barva je dostupná v těchto odstínech: černá, modrá, zelená a oranžová.

Materiály k potisku Obleky, lýko, bavlna, celulóza, filc, lněná vlákna, lněné povrchy, juta, umělé vlákno, umělé kůže, len, přírodní vlákna, žíně, plachtovina, hedvábí, vlna

Příklady užití Gastronomie, hotelnictví (ložní prádlo, ubrusy) pracovní oděvy, rukavice, ručníky, dětské oblečení, uniformy, zdravotnictví a sociální služby, wellness

Potisk neporézních materiálů

Rychleschnoucí barva modico® (modico schnelltrocknende Stempelfarbe) Rychleschnoucí barva modico® AS (all surface) byla vyvinuta speciálně pro potisk neporézních materiálů, u kterých je rychlé zasychání a dobrá přilnavost podmínkou. Razítkovací barva AS je dostupná v černém odstínu a používá se v Modico A-sérii.

Materiály k postisku Hliník, beton, plech, olovo, bronz, celofán, celluloid, chrom, železo, smalt, eternity, film, dlaždice, fólie (PE, PP), křídový papír, sklo, guma, HDPE, dřevo, kartony, keramika, korek, nylon, měď, kůže, mramor, kovy, nylon, plast, plexisklo, PVC, porcelán, PU, pěna, zrcadlo, ocel, kámen, styropor.

Příklady užití Legitimace, nosiče dat, označování firemního mobiliáře, dózy, etikety, fotografie, křídové a lakované papíry, vodící desky, roury

Dětsky jednoduché doplnění

Rady pro použití:

Chcete, aby vaše spokojenost s razítkem modico® byla ještě delší? Poradíme vám jak zvýšit životnost vašeho razítka. Dbejte našich rad a modico® se stane vaším dlouhodobým pomocíkem.

 • Vždy používejte originální materiál modico®! Doplňujte pouze inkoust modico® nebo napuštěný inkoustový polštářek. Neoriginální barvy mohou mít negativní efekt v podobě znehodnocení vašeho razítka.
 • Razítkový štoček lze jednotlivě měnit. Pokud si nevíte rady nebo potřebujete originální spotřební materiál modico® neváhejte kontaktovat vašeho nejbližšího modico® partnera.
 • Chraňte razítko před přímým slunečním svitem a vysokými teplotami (např. uzavřené auto v letním období).
 • Razítko modico® není vhodné pro děti mladší 3 let, obsahuje malé částice, které mohou být spolknuty.

Ochrana životního prostředí

Zodpovědný přístup k životnímu prostředí začíná již u těch nejmenších a méně podstatných věcí. Například razítkem na vašem stole. Výroba razítkového štočku pro běžná dřevěná a samonamáčení razítka je velkou zátěží pro životní prostředí. Výsledkem této produkce je tvorba a množství nebezpečného odpadu. Při zpracování jsou použity škodlivé chemikálie jako je vývojka a ustalovač. Vzduch je znečištěn jedovatými párami, prachovými částicemi. Celý process je velmi energeticky náročný.

I malá změna je změnou, začněte u svého razítka! Hi-tech technologie modico® je založena na bázi osvitu. Výroba razítka neprodukuje žádné jedovaté škodliviny ani odpady. Technologie modico® šetří energii a umožňuje výrobu vašeho razítka během několika málo minut a to bez chemikálií a ekologické zátěže. “Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá!”, praví jedno přísloví. Udělejte něco pro vaši budoucnost a chovejte se uvědoměle. Nákupem razítka modico® podpoříte ekologii a získáte stálého a užitečného pomocníka pro každý den.

FAQ - Často kladené dotazy

 • Kde mohu koupit razítko modico®?

  Razítka modico® je možné zakoupit v síti obchodních partnerů, která v současné době obsahuje více jak 300 obchodních zastoupení po celé České republice a Slovensku. Vyplňte prosím kontaktní formulář a my vám obratem sdělíme vašeho nejbližšího certifikovaného modico® partnera.

  Jakou životnost má moje razítko modico®?

  V případě, že jsou dodržovány veškeré zásady užívání a používány originální doplňky modico®, vaše razítko má životnost až 20.000 otisků.

  Vysychá moje razítko modico®?

  Razítko obsahuje spodní krytku pouze z praktických důvodů. Slouži proti zašpinění či mechanickému proražení štočku. Při běžném použití není zapotřebí razítko uzavírat, záruka 7 let na razítkovací inkoust proti zaschnutí, díky protláčení barvy přes póry štočku je samočistící.

  Lze měnit štočet razítka modico®?

  Štoček i inkoustový polštářek lze měnit jednotlivě, navštivte prosím svého modico® partnera. Při výměně štočku doporučujeme i výměnu inkoustového polštářku, tak abyste mohli tisknout s vaším razítkem až 20.000 otisků bez nutnosti doplnění.

 • Na jakém principu funguje razítko modico®?

  V razítku modico® se skrývá jednoduché a chytré řešení. Štoček je vyráběn pouhým zábleskem na flashové technologii a následně zanechává otisk ostrý jako břitva. Štoček neboli mikroporézní guma se na místech kde text není, uzavírá. V místech, kde je text, nebo jakýkoli obrázek zůstávají póry otevřené. Tlakem na razítko protéká inkoust skrz otevřené póry a indikuje rovnoměrně inkoust na papír. Grafickým návrhem lze ovlivnit otevření či procentuální uzavření pór, proto lze razítkem modico® dokole tisknout fotografie, tenké linky, drobná písma a jakoukoli grafiku, čímž se stává vyjímečné a bezkonkurenční oproti stávajícím samonamáčecím razítkům.

  Jaké jsou výhody razítka modico®?
  • Čisté linie a elegantní design příjemný na dotek s soft-feel povrchem!
  • Na razítko modico® nemusíte čekat. Máte-li hotový grafický návrh, je váš nový pomocník hotov během 3 minut … na počkání
  • Stačí krátký přítlak a „Otisk je ostrý jako břitva!“
  • Razítko modico® umí reprodukovat stíny, tisknout fotografie, drobné písmo, tenké linky
  • Razítko modico® má praktickou spodní krytku pro přenos v kapse či kabelce, bez krytky nevysychá – zákuka 7 let proti zaschnutí
  • Neobsahuje vnitřní rotující mechanismus, nezasekává se
  • Šetří naše životní prostředí
  Jak tisknout s razítkem modico®?

  Pro otisk stačí pouze krátký přítlak, razítko indikuje barvu okamžitě. Čím déle držím razítko přitisknuté, tím více barvy teče.

Extra-web

© 2019 by Blesková razítka, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Web made Critical