Pro výrobce

Výhody razítek MODICO

Výhody

Vyrábět razítka modico je tak jednoduché. Na výrobu razítka vám stačí pouhé 3 minuty – od návrhu k hotovému razítku – vše máte vždy předem připraveno v daných velikostech. Po krátkém zaškolení zvládne výrobu opravdu každý – čistě, rychle, bezpečně. Vyrobte 3 razítka denně a investice se Vám navrátí za pouhé 3 měsíce.

Výhody pro vás                                         Výhody pro vaše zákazníky

 • Rychlá výroba

  Rychlá výroba

 • Vyjimečný design a kvalita zpracování

  Vyjimečný design a kvalita zpracování

 • Jednoduchá obsluha

  Jednoduchá obsluha

 • 7 let záruky proti zaschnutí razítkovací barvy

  7 let záruky proti zaschnutí razítkovací barvy

 • <strong>Nízké</strong> <br />pořizovací náklady

  Nízké
  pořizovací náklady

 • Dlouhá životnost – až 20.000 otisků s jedním inkoustový polštářkem

  Dlouhá životnost – až 20.000 otisků s jedním inkoustový polštářkem

 • <strong>Dlouhá životnost</strong><br />záruka 2 roky, certifikace

  Dlouhá životnost
  záruka 2 roky, certifikace

 • Excelentní kvalita otisku – stínuje, tiskne slabé linky a reprodukuje fotografie

  Excelentní kvalita otisku – stínuje, tiskne slabé linky a reprodukuje fotografie

Jednoduchá výroba razítka modico®

v jedné minutě!

 • Vytvořte grafický návrh na PC a vytiskněte jej na černobílé laserové tiskárně na pauzovací fólii
 • Vytištěnou předlohu položte na štoček modico a uzavřete ve stroji
 • Po stisku tlačítka "start" dojde během několika vteřin k osvícení štočku
 • Složte razítko z jednotlivých komponentů dohromady a máte hotovo.

Technologie pro nejrychlejší výrobu razítka

S osvitovou jednotkou modico® vyrobíte razítko během chvilky. Vše co ještě potřebujete je běžná laserová tiskárna, PC a materiál pro výrobu razítek. V osvitové jednotce dojde během několika sekund k osvícení speciální fotocitlivé mikroporézní gumy s rozlišením 1200 dpi.

Přednosti osvitové jednotky modico®

 • cenově dostupná technologie s možností leasingu
 • výroba razítka na počkání
 • prostorově nenáročná technologie
 • žádné další náklady v podobě servisních poplatků
 • životnost osvitové lampy je min. 40.000 záblesků (1 záblesk = 1 razítko)
 • je vyrobena v EU, vlastní certifikát CE, záruka 24 měsíců
 • nejjednoduší, ekonomická, bezpečná a ekologicky nejčistší výroba

Pro více informací o osvitových jednotkách MS-1100 (až 300 razítek denně) a MS-1200 nás neváhejte kontaktovat.

Certifikovaný inkoust

Pro ověření pravosti dokumentů

S razítkovací barvou modico můžete verifikovat své dokumenty dle DIN ISO 14145–2. (notářské úřady, diplomy a jiné důležité tiskoviny). Jedná se o olejový pigmentový inkoust, který se velice rychle vsakuje do podkladového materiálu, čímž se stává okamžitě otěru vzdorný. Modico nabízí širokou škálu barevných odstínů inkoustů – černý, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditelný inkoust).

 • Odolný proti slunečnímu záření (nebledne)
 • Nesmazatelný
 • Voděodolný
 • Odolný proti působní chemikálií (etanolu, čpavku, kyselině solné)
 • 7 letá záruka proti zaschnutí inkoustu

Razítkovací barva téměr pro vše.

Předměty, které chcete orazítkovat, mají velice často rozdílnou povrchovou strukturu, což mnohým razítkovacím barvám činí značné problémy. Jistě jste se setkali s problémem, kdy jste běžným kancelářským razítkem potiskli fotografii a otisk se rozmazal nebo byl lehce setřetelný. Společnost Modico našla řešení pro vás – razítka a inkoust na míru pro náročné zákazníky a speciální požadavky (potisk neporézních materiálů, textilu atd.)

Materiály pro tisk

Kancelářský razítkovací inkoust

Razítkovací kancelářský inkoust modico® je určen pro běžné užití. Je na olejové bázi a velice rychle se vsakuje do podkladového materiálu, čímž se stává okamžitě otěru vzdorným. modico® nabízí širokou škálu barevných odstínů inkoustů – černý, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditelný inkoust). Značkové inkousty modico® jsou používány do všech sérií modico® M-, P-, D- a S- a jsou certifikovány dle DIN ISO 14145–2 jako nesmazatelné pro pravost označených dokumentů. Tento inkoust splňuje veškeré zákonné normy dané pro notářský úřad a verifikaci dokumentů.

Materiály k potisku Barevný papír, polokartón, kartón, katalogy, samolepící štítky, papír o větší gramáži, papírové krabice, recyklovaný papír…

Příklady užití Dokumentace v knihovnách, obálky, dokumenty, jízdenky, etikety (nelakované), formuláře, zadní strana fotografií, prospekty, listiny (verifikace), označení uměleckých děl (sběratelství), archivace.

Inkoust pro potisk textilu

Textilní barva modico® (modico Textilstempelfarbe) Textilní barva modico® byla speciálně vyvinuta pro označování textilií a zanechává nevypratelný otisk na většině tkaných materiálů. Orazítkované materiály mohou být prány mezi 50 – 60 stupni v závislosti na druhu, bez toho aniž by otisk zmizel. Razítkovací barva je dostupná v těchto odstínech: černá, modrá, zelená a oranžová.

Materiály k potisku Obleky, lýko, bavlna, celulóza, filc, lněná vlákna, lněné povrchy, juta, umělé vlákno, umělé kůže, len, přírodní vlákna, žíně, plachtovina, hedvábí, vlna

Příklady užití Gastronomie, hotelnictví (ložní prádlo, ubrusy) pracovní oděvy, rukavice, ručníky, dětské oblečení, uniformy, zdravotnictví a sociální služby, wellness

Potisk neporézních materiálů

Rychleschnoucí barva modico® (modico schnelltrocknende Stempelfarbe) Rychleschnoucí barva modico® AS (all surface) byla vyvinuta speciálně pro potisk neporézních materiálů, u kterých je rychlé zasychání a dobrá přilnavost podmínkou. Razítkovací barva AS je dostupná v černém odstínu a používá se v Modico A-sérii.

Materiály k postisku Hliník, beton, plech, olovo, bronz, celofán, celluloid, chrom, železo, smalt, eternity, film, dlaždice, fólie (PE, PP), křídový papír, sklo, guma, HDPE, dřevo, kartony, keramika, korek, nylon, měď, kůže, mramor, kovy, nylon, plast, plexisklo, PVC, porcelán, PU, pěna, zrcadlo, ocel, kámen, styropor.

Příklady užití Legitimace, nosiče dat, označování firemního mobiliáře, dózy, etikety, fotografie, křídové a lakované papíry, vodící desky, roury

 • Kde mohu koupit razítko modico®?

  Razítka modico® je možné zakoupit v síti obchodních partnerů, která v současné době obsahuje více jak 300 obchodních zastoupení po celé České republice a Slovensku. Vyplňte prosím kontaktní formulář a my vám obratem sdělíme vašeho nejbližšího certifikovaného modico® partnera.

  Jakou životnost má moje razítko modico®?

  V případě, že jsou dodržovány veškeré zásady užívání a používány originální doplňky modico®, vaše razítko má životnost až 20.000 otisků.

  Vysychá moje razítko modico®?

  Razítko obsahuje spodní krytku pouze z praktických důvodů. Slouži proti zašpinění či mechanickému proražení štočku. Při běžném použití není zapotřebí razítko uzavírat, záruka 7 let na razítkovací inkoust proti zaschnutí, díky protláčení barvy přes póry štočku je samočistící.

  Lze měnit štočet razítka modico®?

  Štoček i inkoustový polštářek lze měnit jednotlivě, navštivte prosím svého modico® partnera. Při výměně štočku doporučujeme i výměnu inkoustového polštářku, tak abyste mohli tisknout s vaším razítkem až 20.000 otisků bez nutnosti doplnění.

 • Na jakém principu funguje razítko modico®?

  V razítku modico® se skrývá jednoduché a chytré řešení. Štoček je vyráběn pouhým zábleskem na flashové technologii a následně zanechává otisk ostrý jako břitva. Štoček neboli mikroporézní guma se na místech kde text není, uzavírá. V místech, kde je text, nebo jakýkoli obrázek zůstávají póry otevřené. Tlakem na razítko protéká inkoust skrz otevřené póry a indikuje rovnoměrně inkoust na papír. Grafickým návrhem lze ovlivnit otevření či procentuální uzavření pór, proto lze razítkem modico® dokole tisknout fotografie, tenké linky, drobná písma a jakoukoli grafiku, čímž se stává vyjímečné a bezkonkurenční oproti stávajícím samonamáčecím razítkům.

  Jaké jsou výhody razítka modico®?
  • Čisté linie a elegantní design příjemný na dotek s soft-feel povrchem!
  • Na razítko modico® nemusíte čekat. Máte-li hotový grafický návrh, je váš nový pomocník hotov během 3 minut … na počkání
  • Stačí krátký přítlak a „Otisk je ostrý jako břitva!“
  • Razítko modico® umí reprodukovat stíny, tisknout fotografie, drobné písmo, tenké linky
  • Razítko modico® má praktickou spodní krytku pro přenos v kapse či kabelce, bez krytky nevysychá – zákuka 7 let proti zaschnutí
  • Neobsahuje vnitřní rotující mechanismus, nezasekává se
  • Šetří naše životní prostředí
  Jak tisknout s razítkem modico®?

  Pro otisk stačí pouze krátký přítlak, razítko indikuje barvu okamžitě. Čím déle držím razítko přitisknuté, tím více barvy teče.

Extra-web

© 2019 by Blesková razítka, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Web made Critical